Skip to content

DJI Mavic 3

Mavic 3 je současná vlajková loď společnosti DJI a jeden z nejlepších dronů současnosti. Je pokračovatelem úspěšného Mavica 2 Pro. Mavic 3 již disponuje funkcemi, kterými může hravě konkurovat profesionálním dronům vyšších cenových relací a v některých parametrech je dokonce i překonává. Nabízí kvalitní kameru značky Hasselblad s 20Mpx 4/3 CMOS senzorem a ohniskem 24mm a k tomu tele kameru s 1/2″ CMOS senzorem (162mm ohnisko), osmisměrový systém pokročilé detekce a vyhýbání se překážkám a letovou dobu více než 45 minut.

Mavic 3 je dron, na který jsme všichni dlouho čekali. Je to opět velký krok dopředu proti předchozí generaci. DJI vyslechlo uživatele a vylepšilo snad veškeré důležité parametry, i když nějakou dobu od vydání trvalo, než DJI uvolnilo většinu funkcí aktualizací firmwaru. Zvýšila se letová doba, byl vylepšen systém přenosu obrazu (Ocusync 3+) a především hlavní Hasselblad kamera. Ta má nyní 4/3 snímač (17.3 x 13mm) s 24mm ohniskovou vzdáleností a disponuje tak ještě větším dynamický rozsahem. Fotí tak fotografie o velikosti 20Mpx (5280 × 3956px) ve 12-bitovém RAW formátu a natáčí video v 5,1k (5120 × 2700px) v až 50fps (datový tok až 200Mpbs v H.265). 10-bit D-log barevný profil pak umožňuje větší flexibilitu při colorgradingu.

Mavic 3 váží 895 gramů. Díky nízké hmotnosti je možné s dronem létat i blíže stavbám a osobám než s těžšími drony a v kombinaci s kategorií provozu Specific je možné i létání uvnitř hustě osídlených oblastí (jednodušší získat povolení od ÚCL, resp. splnit podmínky bezpečnosti provozu). Velikost senzoru i rozlišení je dostačující pro zachycení kvalitních fotografií i za horších světelných podmínek, a to i na velkoformátové tisky. Video lze natáčet v rozlišení až 5,1k 50fps – nejlépe v 10ti bitovém D-log profilu, který nabídne nejširší možnosti colorgradingu. Mavic 3 má variabilní clonu a tak je možné za letu plně manuálně ovládat nastavení kamery.

AKTUALIZACE 08/2022: Mavic 3 se stal prvním dronem, který dostane certifikaci C1 a tudíž se dostane do podkategorie dronů A1. V praxi to znamená mírnější pravidla pro let (možnost létat téměř kdekoli mimo zakázané a jinak omezené oblasti a po krátkou dobu i nad nezapojenými osobami).  

Integrovaná kamera s 4/3 snímačem

Kamera Hasselblad L2D-20c s technologií HNCS s 4/3 CMOS snímačem (17,3 x 13mm) a rozlišením 20Mpx, stabilizovaná na 3-osém gimbalu.

Skvělé letové vlastnosti

Až 46 minut ve vzduchu a odolnost proti větru o rychlosti až 12 m/s. Vynikající stabilita i za většího větru a maximální rychlost až 75 km/h.

Kvalitní fotografie a video

Fotografie v rozlišení až 5280 × 3956px, video 5120 × 2700px @ 50fps. 10ti bitový D-log profil, kodek H.265, maximální dat. tok 200 Mbps.

Systém detekce překážek

Sada 10 senzorů (6 ultraširokých a 2 širokoúhlé kamery a 2 infračervené senzory) se při letu stará o vyhýbání se překážkám a přesnému pozicování.

Pokročilé vlastnosti

Mavic 3 má vylepšený systém přenosu obrazu Ocusync 3+ (1080p @ 60fps) a systém vyhýbání se překážkám APAS5.0.

Kompaktní, lehký, tichý

Kompaktní rozměry a hmotnost pouhých 895 gramů. Létání je možné i uvnitř užších prostor, skladů, hal…

DJI Mavic 2 Pro

Mavic 2 Pro od společnosti DJI patří mezi nejlepší drony střední třídy. Navazuje na úspěšnou řadu Mavic a posouvá hranice ještě dál. Na svou velikost disponuje parametry, kterými může konkurovat i větším a profesionálnějším dronům. Mavic 2 Pro nabízí kvalitní kameru značky Hasselblad s 20Mpx 1″ CMOS senzorem, osmisměrový systém detekce a vyhýbání se překážkám a letovou dobu více než 30 minut. Jedná se o kompaktní dron, který je tichý a je s ním možné natáčet i v menších prostorech jako jsou např. výrobní haly, apod.

Za svou kariéru jsem si prošel již několika drony. Začínal jsem s Phantomy, které i díky svému ikonickému tvaru odstartovaly éru dronů, jak je známe dnes. DJI ale postupně od modelové řady Phantom opustilo a začalo vyrábět menší drony modelové řady Mavic, které již dnes disponují lepšími parametry než ty nejlepší Phantomy. Mavic 2 Pro je na světě již 4 roky a stále patří mezi to nejlepší, co kdy DJI stvořilo. 

Možná si řeknete, jak může tak malý dron nabídnout profesionální kvalitu. Já za celou dobu svého podnikání ještě nenarazil na limity. Díky nízké hmotnosti je možné s dronem létat i blíže stavbám a osobám než s těžšími drony a v kombinaci s kategorií provozu Specific, je možné i létání uvnitř hustě osídlených oblastí (jednodušší získat povolení od ÚCL, resp. splnit podmínky bezpečnosti provozu). Velikost senzoru i rozlišení je dostačující pro zachycení kvalitních fotografií i za horších světelných podmínek, a to i na velké rozměry tisku. Video lze natáčet v rozlišení až 4k 30fps – nejlépe v 10ti bitovém D-log profilu, který nabídne nejširší možnosti colorgradingu. Mavic 2 Pro má také variabilní clonu a tak je možné za letu plně manuálně ovládat nastavení kamery.

Integrovaná kamera s 1" snímačem

Kamera Hasselblad 1D-20C s technologií HNCS s 1″ CMOS snímačem (13.2 x 8.8mm) a rozlišením 20Mpx, stabilizovaná na 3-osém gimbalu.

Skvělé letové vlastnosti

Až 30 minut ve vzduchu a odolnost proti větru o rychlosti až 10 m/s. Vynikající stabilita i za většího větru a maximální rychlost až 72 km/h.

Kvalitní fotografie a video

Fotografie v rozlišení až 5472 × 3648px, video 3840 × 2160 @ 30fps. 10ti bitový D-log profil, kodek H.265/HEVC, maximální dat. tok 100 Mbps.

Systém detekce překážek

Sada 10 senzorů (kamery a ultrazvukové senzory) se při letu stará o vyhýbání se překážkám a přesnému pozicování ve všech směrech.

Kompaktní, lehký, tichý

Kompaktní rozměry, hmotnost pouhých 907 gramů a hlučnost do 72dB. Létání je možné i uvnitř užších prostor, skladů, hal…

GPS

Mavic 2 Pro dokáže přesně pozicovat díky systémům GPS, GLONASS a vestavěným senzorům, jež sbírají data o okolí. 

Další technika

Kromě dronů disponuji i další technikou – bezzrcadlovkami Sony A7III A7SIII s pevnými objektivy značek Sigma a Sony, stabilizátorem DJI RS2 a další technikou nezbytnou pro zajištění komplexních a kvalitních služeb nejen v produkci, ale i v postprodukci. Na složitější projekty si techniku půjčuji v rentalech (světla, apod.).

Kontakt

Kontaktujte mě prostřednictvím formuláře nebo kontaktů níže a rovnou nezávazně poptejte. Po domluvení podrobností se do toho můžeme pustit!

Tel.: +420 731 055 983
Email: [email protected]